İktidarsızlık tedavisinde vakum ereksiyon cihazı kullanımı

Aşağa gitmek

İktidarsızlık tedavisinde vakum ereksiyon cihazı kullanımı Empty İktidarsızlık tedavisinde vakum ereksiyon cihazı kullanımı

Mesaj tarafından Admin Bir Cuma Mart 13, 2015 2:54 am

İktidarsızlık tedavisinde vakum ereksiyon cihazı kullanımı

Op. Dr. Murat Çeltik İktidarsızlık tedavisinde vakum ereksiyon cihazı kullanımı hakkında önemli bilgiler verdi


İktidarsızlık tedavisinde ağızdan alınan ilaçlar(sildenafil,tadalafil), penise şok dalga tedavisi (EDSWT), penise enjeksiyon tedavisi gibi yöntemlerle cinsel birleşme için yeterli ereksiyonun sağlanamadığı durumlarda vakum ereksiyon cihazı uygulaması önerilmektedir. Vakum ereksiyon cihazı kullanımı penis protez uygulaması öncesi son tedavi seçeneği olarak kullanılabilecek bir yöntemdir.

Vakum ereksiyon cihazlarının pek çok farklı tipi bulunmaktadır. Penis arkasındaki pubik bölgeye yerleştirilen cihazın üzerine yerleştirilen halka penis köküne oturtularak penisin ereksiyon halinde kalması sağlanmaktadır. Ereksiyonunu devam ettiremeyen hastalarda kullanılabilen bir yöntemdir.

Şekil 1 : Vakum Ereksiyon Cihazı
Penisin üzerine geçirilen ve penis köküne kadar sıkıca hava sızdırmaz şekilde yerleştirilen plastikten yapılmış şeffaf bir silindirden oluşmaktadır. Penis çevresindeki kılların aletin yapışmasını engellememesi için kıllar iyi bir şekilde temizlenmelidir. Silindirin arkasındaki mekanizma silindir içindeki havayı dışarı çıkartarak negatif basınçla penisin sertleşmesine (ereksiyona gelmesine) yolaçar. Bu pompa elle veya pille çalışır. Elle çalışan aletlerin ereksiyonu sağlamakta daha etkin oldukları tespit edilmiştir. Negatif basınç ile penis ereksiyona getirildiğinde vakum cihazının üzerine takılan silikon halka penis köküne kaydırılır. Bu halka ile penisten kanın kaçışı engellenir ve ereksiyon devam eder. Silikon alet geri çekilerek penis cinsel birleşme için hazır duruma gelmiş olur.

Vakum Ereksiyon Cihazlarının Avantajları Nelerdir?

1.Bu cihazları kullanımları oldukça kolaydır.
2.Penise herhangi bir ilave ilaç enjeksiyonuna gerek yoktur.
3.Kullanım sıklığında kısıtlama yoktur.(Örneğin penise enjeksiyon uygulamalarında günde birden fazla yapılmaması önerilirken, vakum ereksiyon cihazı gün içerisinde tekrar tekrar kullanılabilir.
4.Aletin kullanımından bir süre sonra ereksiyonlarda düzelme olduğu görülmüştür.
5.Sertleşme sorununun kaynağı ne olursa olsun tüm hasta gruplarında kullanılabilir.

Vakum Ereksiyon Cihazlarının Dezavantajları Nelerdir?

1.Penis cildinde renk değişimi yapabilir.
2.Peniste morarma yapabilir.
3. Meninin dışarı çıkmasını(boşalmayı) engelleyebilir.

Sonuç olarak iktidarsızlık tedavisinde farklı tedavi tipleri vardır. Hastalar tercih olarak daha basit tedavi seçeneklerini tercih ederler. Bu sebeple ilk tercih ağızdan ilaçlardır(Sildenafil, tadalafil..). Son yıllarda kullanmaya başladığımız penise şok dalga tedavisi de hastalar tarafından kolayca tolere edilir. Bu iki tedavinin yetersiz kaldığı durumlarda intrakavernozal enjeksiyon tedavisi uygundur. Enjeksiyon tedavisinin de yetersiz kaldığı durumlarda vakum ereksiyon cihazı kullanılabilir.

İktidarsızlık tedavisinde son tedavi seçeneği penis protezi uygulamasıdır. Penis protez uygulaması tüm diğer tedavi seçeneklerinin yetersiz kaldığı durumlarda tercih edilir. Penis protez tedavisinde diğer tedavi seçeneklerine dönüş şansı yoktur. Çok nadir görülen penis protezinin enfekte olması durumlarında ereksiyon için tek seçenek vakum ereksiyon cihazı kullanılmasıdır.

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 218
Kayıt tarihi : 24/05/14

http://moda.forumdizini.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz